Stowarzyszenie Stargard w Moim Sercu - Elżbieta Dybowska, Krzysztof Dybowski oraz Stowarzyszenie PROGRESS, zapraszają do udziału w konkursie pn. „Odpal z Nami filmik, czyli bądź na fali, zostaw narkotyki w dali”. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Alkohol, narkotyki, nikotyna, hazard, internet - to tylko niektóre środki prowadzące do uzależnień, z którymi walczy współczesne społeczeństwo. Jednak w każdym przypadku uzależnienie definiuje się tak samo. U jego podstawy leży utrata kontroli nad własnym myśleniem i zachowaniem, a w konsekwencji życiem, które sprowadza się do ciągłego poszukiwania kontaktu z substancją lub sytuacją wyzwalającą określony stan emocjonalny. Dużo obaw budzi zjawisko uzależnień wśród młodzieży.

Celem konkursu jest podjęcie działań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów związanych z narkomanią, dopalaczami, alkoholizmem i hazardem. Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie ciekawych filmów krótkometrażowych (do 1,5 min.) na wyżej wymienione tematy. Filmy mają pokazać szkodliwość narkotyków, dopalaczy, alkoholu, hazardu i kreować alternatywne sposoby spędzania czasu bez używek.

Konkurs odbywa się na portalu społecznościowym Facebook, gdzie będzie można oglądać wszystkie konkursowe filmy, nagradzać „lajkami”, komentować i udostępniać. Najlepsze filmy będą nagrodzone wartościowymi nagrodami.

Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2016 r. w Stargardzie.

Do oceny filmów konkursowych powołana zostanie komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele organizatorów oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej ze stargardzkich szkół ponadgimnazjalnych.

Regulamin konkursu w załączniku.

Attachments:
Download this file (Regulamin odpal filmik.doc)Regulamin [ ]113 kB