Kolejna edycja Powiatowych Konfrontacji Tanecznych pod patronatem Starosty Stargardzkiego za nami. W tym roku na scenie wystąpiło osiem zespołów a trzy najlepsze zakwalifikowały się do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Szczecinie.

W tanecznych konfrontacjach 23 kwietnia 2016 r. w Stargardzkim Centrum Kultury udział wzięło łącznie 142 osoby. Oceniało ich jury w składzie: Dorota Stankiewicz – przewodnicząca, Alicja Kamińska oraz Elwira Jurczyszyn.

Nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł oraz wyróżnienie z klasyfikacją do etapu wojewódzkiego otrzymał zespół „PASJA” za układ pt. „Nigdziebądź” (pod kierownictwem Pani Małgorzaty Liwosz-Rogozińskiej z Towarzystwa Przyjaciół MDKw Stargardzie).

Nagrodę w wysokości 600 zł oraz wyróżnienie z klasyfikacją do etapu wojewódzkiego otrzymały zespoły: „GEST MINI” za układ pt. „Zimowa Fantazja” (pod kierownictwem Pani Małgorzaty Flas z MDK w Stargardzie) oraz „APLAUZ VII” za układ pt. „Słodkie Dzieciństwo” (pod kierownictwem Pani Beaty Górak z Towarzystwa Przyjaciół MDK w Stargardzie).

Wyróżniono także inne zespoły. „GEST DUO”, nad którym pieczę sprawuje Pani Małgorzata Flas z MDK w Stargardzie za układ „Piszę, że …” otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł. Torbę z upominkami od Powiatu Stargardzkiego wręczono zespołowi „TAKT”, a słodkie niespodzianki trafiły do zespołów: „MAŁA PASJA”, „APLAUZ I” i „APLAUZ II”

Foto: T. Surma