Powiat Stargardzki zaprasza na „Majówkę z megalitami”. Wycieczka odbędzie się 14 maja 2016 r. i obejmuje zwiedzanie megalitów w Krępcewie, Dolicach, Pomietowie oraz Ziemomyślu. Zapisy prowadzone są telefonicznie: (91) 48 04 913 lub (91) 48 04 924.

Przewodnik wycieczki dr Agnieszka Matuszewska z Katedry Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego zabierze uczestników w niesamowitą podróż w przeszłość – prezentując kilka z najbardziej fascynujących pradziejowych obiektów jakimi są grobowce megalityczne, przeplatając ją z omówieniem wyników nowoczesnych metod nieinwazyjnych wykorzystywanych obecnie w archeologii.

Wyjazd o godz. 10:00, planowany powrót ok. godz. 15:00. Zbiórka: na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Stargardzie (ul. Skarbowa 1).

W związku z tym, że planujemy dużo chodzenia, proszę  wziąć wygodne obuwie.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w objazdach jest bezpłatny.