Tłumy mieszkańców oglądały zabytkowe pojazdy, które w sobotę zaparkowały przy ul. Wyszyńskiego. Stare, ale sprawne i zadbane, przyciągały uwagę nie tylko miłośników motoryzacji. Była to już dziewiąta edycja Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych pod patronatem Starosty Stargardzkiego.

Wszystko zaczęło się już o 9.00. Kierowców na starcie przy ulicy Skarbowej witał Starosta Ireneusz Rogowski. Stamtąd samochody ruszyły w przejażdżkę po powiecie stargardzkim i ościennych gminach, aby na koniec wrócić do Stargardu. Zabytkowe pojazdy zaparkowały na ulicy Wyszyńskiego, gdzie można było podziwiać je w pełnej okazałości podczas tzw. Pokazu Elegancji.

Uwagę przyciągały nie tylko samochody i motocykle, ale również stroje kierowców. Wielu dopasowało się do czasów, z jakich pochodzą pojazdy. Wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat, który mieszkańcy zapamiętają na długo.

Podobnie jak w poprzednich latach wybrano zwycięzców w kategorii elegancji stroju i pojazdu. W pierwszej z nich decydujący głos mieli: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wicestarosta Iwona Wiśniewska. Niekwestionowanym zwycięzcą został Stanisław Dudarewicz, właściciel kultowego Citroena 2CV Charleston. Kierowca wraz z towarzyszką w przebraniach żandarma i zakonnicy wspaniale oddali klimat znany z filmów z udziałem Louisa de Funes. Drugie miejsce zajął Paweł Szpulak  (Fiat 125p Pickup) i trzecie – Czesław Kuczma (Mercedes W110)

Trzy najlepsze pojazdy wybrał natomiast Prezydent Sławomir Pajor. Puchary otrzymali: Lukasz Nitsche (Oldsmobile Pickup), Tomas Neuman (Stoewer M12RW) i Roman Kupczak (Triumph Herald).

Imprezę zorganizował Automobilklub Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma; Powiat Stargardzki