Zachodniopomorskie obchody Święta Policji odbyły się 22 lipca br. w Gryfinie. Uroczystości z okazji 97 rocznicy powstania polskiej Policji połączone zostały z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w tym mieście.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji zachodniopomorskiej Policji, która odprawiona została w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie. Mszę celebrował ks. Arcybiskup Andrzeja Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński w obecności duszpasterza Policji Zachodniopomorskiej ks. Prałata Piotra Korduli.

W uroczystości udział wzięli: insp. Helena Michalak Zastępca Komendanta Głównego, Wicewojewoda Zachodniopomorski, a także przedstawiciele władz samorządowych i administracji województwa zachodniopomorskiego. Powiat Stargardzki reprezentowała Pani Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

Po uroczystości kościelnej poczty sztandarowe, kompania honorowa, orkiestra reprezentacyjna KWP we Wrocławiu i zaproszeni goście przemaszerowali do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przy ul. Łużyckiej 3 H, gdzie odbyło się uroczyste jej otwarcie.

Obchody 97 rocznicy powstania polskiej Policji stały się okazją do wręczenia: wyróżnień i nagrodzenia za szczególne osiągnięcia funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz nominacji na wyższe stopnie. Ponadto wyrażono także podziękowania dla osób i instytucji, które na co dzień współpracują i wspierają  zachodniopomorską Policję w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.

Tekst i foto: Zespół Prasowy KWP w Szczecinie