Głównej zawartości

Niepowtarzalna atmosfera, kameralny festiwal z wielkimi gwiazdami, bogaty wybór ambitnych filmów – za nami 43. edycja Ińskiego Lata Filmowego. Jak co roku, imprezę zakończono wręczeniem nagród Złotych Rybek dla najlepszych filmów.

Oficjalne podsumowanie i pożegnanie gości odbyło się w sobotę 20 sierpnia w kinie Morena. Wtedy też wręczono Złote Rybki. Za najlepszy polski film uznano „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” Pawła Łozińskiego. Natomiast nagroda za najlepszy film zagraniczny trafiła do Yanna Arthusa-Bertranda za film pt. „Człowiek”. Po raz pierwszy w obu tych kategoriach na Ińskim Lecie Filmowym wygrały filmy dokumentalne.

Wydarzenie trwało od 12 sierpnia. Publiczność dopisywała zarówno na pokazach filmów, jak i na koncertach czy spotkaniach z autorami. A podczas festiwalu można było spotkać się i porozmawiać z gwiazdami polskiego kina. Do Ińska zawitali m.in.: Janusz Chabior, Marian Dziędziel, Ewa Kasprzyk, Kinga Dębska i Przemysław Wojcieszek. Przez 10 dni wyświetlono ponad 80 filmów z całego świata, w tym fabularnych i dokumentalnych.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta i Gminy Ińsko oraz Stowarzyszenie Ińskie Lato Filmowe. Patronat nad wydarzeniem objął Powiat Stargardzki.

Fotorelacja z 43. ILF:


Fot. Tadeusz Surma; ILF (facebook)