Głównej zawartości

Dożynki, pikniki, festyny rodzinne – tak zapowiada się najbliższy weekend w powiecie stargardzkim. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych niezwykle barwnych i radosnych wydarzeniach. W programie mnóstwo atrakcji: koncerty, tańce, zabawy i konkursy z nagrodami.

Rodzinnie z ogrodami działkowymi

W sobotę 27 sierpnia odbędą się aż trzy wydarzenia z okazji Dnia Działkowca. O godz. 13.00 rozpocznie się piknik Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. „Chopina” przy ul. Szczecińskiej, o 15:00  świętować będzie ROD przy Grobli 3, a o 16:00 ROD przy ul. Spokojnej 45 w Stargardzie.

Święto plonów w gminach

Sobota będzie również dniem dożynek gmin Suchań oraz Marianowo. Pierwsza z imprez odbędzie się na Rynku w Suchaniu. W programie m.in. konkurs kulinarny „Smak tradycji” oraz na najładniejszy wieniec dożynkowy, występ zespołów Suchanianki, De Facto, a także koncerty m.in. Norbiego i Bartka Wrony. A to wszystko już od godz. 15:00.

Gmina Marianowo na swoje dożynki zaprasza do Sulina, na teren świetlicy wiejskiej. O 15:45 odprawiona zostanie msza polowa, następnie zaprezentowane zostaną wieńce dożynkowe. Wystąpi także kapela ludowo-biesiadna Retro, rozgrany zostanie XIV Turniej Sołectw o Puchar i Nagrodę Wójta Gminy Marianowo. Święto Plonów zakończą koncert zespołu Paradise z Pyrzyc oraz zabawa taneczna.

W niedzielę 28 sierpnia dożynki odbędą się w Dobrzanach. Dla mieszkańców przygotowano konkursy, zabawy, występ zespołu ludowego Biesiada z Szadzka, występ młodzieży z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Dobrzanach, wymarsz dożynkowy nordic walking, konkurs „Dożynkowe smaki”. Będzie też koncert zespołu Volodja, pokaz teatru ognia i zabawa z zespołem ADM.