Głównej zawartości

Za nami I Dożynki Powiatu Stargardzkiego. 3 września w gminie Chociwel było radośnie, kolorowo i ludowo. Mieszkańcy Lisowa – wsi, będącej gospodarzem imprezy, przygotowali imponujące dekoracje ze słomy i kwiatów, które na długo pozostaną w pamięci.

W powiatowym Święcie Plonów wzięli udział mieszkańcy gmin, burmistrzowie, wójtowie, Zarząd Powiatu Stargardzkiego oraz radni. O 13:00 w kościele w Lisowie odprawiono mszę dziękczynną, po której odbył się przemarsz na wiejskie boisko. Idąc w korowodzie dożynkowym, prowadzonym przez zespół „Biesiada”, można było podziwiać barwne przystrojenie domów – ze słomy wykonano przeróżne, zabawne figury.

Zgodnie z tradycją dożynkową, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Zastępca Burmistrza Chociwla Ireneusz Płóciennik, podzielili się z mieszkańcami chlebem. Następnie wspólnie z radnymi powiatowymi: Anną Gołofit, Józefem Stachowiakiem i Adamem Kalinowskim, ocenili wieńce dożynkowe, wykonane przez przedstawicieli gmin oraz sołectw.

Pierwsze miejsce w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Stargardzkiego zajęła gmina Dolice. Nagrodą główną był czek od Starosty Stargardzkiego – na kwotę 1000 zł. Ponadto, zwyciężając konkurs, gmina Dolice stała się przyszłorocznym gospodarzem powiatowych dożynek.

Dla mieszkańców przygotowano również konkursy z nagrodami. Zabawom towarzyszyła muzyka i śpiewy. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Fotorelacja z I Dożynek Powiatu Stargardzkiego:

Fot. Tadeusz Surma; Powiat Stargardzki