W tym roku na Barzkowickie Targi Rolne AGRO POMERANIA można było dojechać w bardziej komfortowych warunkach. W piątek 9 września otwarto bowiem przebudowaną drogę dojazdową w Brudzewicach. Inwestycję zrealizowano ze środków budżetu Powiatu Stargardzkiego, Gminy Suchań oraz Województwa Zachodniopomorskiego.

Przecięcia wstęgi, symbolizującego otwarcie drogi, dokonali: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Członkowie Zarządu Powiatu: Irena Agata Łucka i Adam Chrałowicz, a także Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar.

Starosta podziękował marszałkowi za szybkie podjęcie decyzji o realizacji inwestycji. Przyznał też, że nie udałoby się jej zrealizować, gdyby nie dobra współpraca na linii: Powiat Stargardzki, Gmina Suchań oraz Województwo Zachodniopomorskie.

Z masy mineralno-bitumicznej wykonano nawierzchnię na kilometrowym odcinku, o szerokości 6 m – od wjazdu do Brudzewic (od strony drogi krajowej nr 10) do wyjazdu z  miejscowości w kierunku Barzkowic. Wartość inwestycji to ponad 500 tys. zł.

Fot. Tadeusz Surma