Stargardzka Izba Gospodarcza zmieniła swoją siedzibę. Z Bramy Pyrzyckiej przeniosła się do biurowca przy ul. Pierwszej Brygady 35, do pokoju 302 na trzecim piętrze. Nowe miejsce ma być bardziej dostępne dla przedsiębiorców. Oficjalne otwarcie biura nastąpiło w środę 22 września.

Stargardzka Izba Gospodarcza powstała w 1999 roku, obecnie zrzesza ponad dziewięćdziesiąt podmiotów gospodarczych, działających na terenie powiatu stargardzkiego. Ma charakter organizacji samorządu gospodarczego, powołanego, by reprezentować interesy swoich członków. Wspiera przedsięwzięcia zrzeszonych w niej podmiotów, prowadzi doradztwo prawno-ekonomiczne, organizuje szkolenia i seminaria dla przedsiębiorców.

Prezes SIG Krzysztof Kowalczyk wraz ze Starostą Ireneuszem Rogowskim oraz Prezydentem Sławomirem Pajorem, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi w nowym biurze. Na spotkanie zaproszono lokalnych przedsiębiorców. Spotkanie uświetnił koncert jazzowy projektu Koniarski/Wieleba/Śliwa. Była to przedpremiera płyty „Jazz’a vu?”.

Fot. Tadeusz Surma