70 lat edukacji w gminie Kobylanka świętowano 21 października w Zespole Szkół Publicznych w Reptowie. Nie zabrakło wspomnień i podziękowań dla tych, którzy mieli istotny wpływ na rozwój kształcenia w gminie. W uroczystościach wziął udział Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Wicestarostą Iwoną Wiśniewską.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się Mszą Świętą z udziałem uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Następnie, na placu przed Zespołem Szkół Publicznym w Reptowie odsłonięto pamiątkową tablicę i wykonano wspólne zdjęcie. W szkole odbyła się uroczysta akademia, a po niej zwiedzanie szkoły i spotkania absolwentów. Specjalnie na tę okazje przygotowano wystawę zdjęć, pamiątek, a także księgę pamiątkową. Goście, którzy wzięli udział w uroczystościach otrzymali publikację, wydaną z okazji jubileuszu.

Fot. Tadeusz Surma