20 października br. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Nasze powiat po raz czwarty z rzędu reprezentowali chłopcy Zespołu Szkół 2 oraz dziewczęta II LO, dla których był to już trzeci finał.

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych. W eliminacjach łącznie wystartowało kilkaset zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach. Organizacja finałów wojewódzkich już po raz dziewiąty została powierzona Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie.

Na malowniczych terenach zabytkowego parku rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla dziewcząt oraz 1000 m dla chłopców.

Nasza drużyna nie dość, że osłabiona brakiem dwóch zawodników, rywalizować musiała w utrudnionych warunkach spowodowanych padającym deszczem i zalegającym błotem na trasie. W tym roku nasz team składał się zarówno z doświadczonych zawodników jak i debiutujących w imprezie tej rangi. Ponownie okazało się, że drużyna ekonomika potrafi walczyć w każdych warunkach i w różnym składzie personalnym. Doświadczenie i „świeża krew” w reprezentacji wystarczyły, by Zespół Szkół nr 2 znów wrócił z zawodów z medalami na szyi. Tym razem chłopcy zdobyli brązowe medale i potwierdzili przynależność do najlepszych sztafet przełajowych województwa zachodniopomorskiego.

Szkołę wraz z opiekunem drużyny Mariuszem Stencel reprezentowali: Damian Gaworski, Konrad Majdziński, Rafał Grzybowski, Kacper Kalinowski, Oskar Krawczak, Bartosz Sitkowski, Dawid Kruczek, Szymon Barczyk, Maksymilian Maczan i Daniel Woźniak.

Tekst i FOTO: ZS Nr 2