Głównej zawartości

Ruszyła szósta edycja akcji „Bożonarodzeniowa paczka dla Bohatera”. Zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla kombatantów pod hasłem „Walczyli dla nas, zawalczmy dla nich” potrwa do 17 grudnia. Zachęcamy do udziału.

Celem akcji jest pomoc żyjącym żołnierzom Kampanii Wrześniowej, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich i innych organizacji partyzanckich, I i II Armii Wojska Polskiego, Żołnierzom podziemia niepodległościowego po II Wojnie Światowej (Żołnierzom Niezłomnym), osobom represjonowanym w czasach komunizmu oraz osobom rannym i poszkodowanym w misjach poza granicami kraju, którzy obecnie żyją w wyjątkowo trudnych warunkach materialnych.

Akcja polega na  dobrowolnej zbiórce artykułów żywnościowych, podstawowych środków czystości (z długimi terminami ważności), ale też ozdób świątecznych, czy kartek z życzeniami, które sprawiają radość starszym ludziom i są dowodem na to, że ktoś o nich pamięta. Organizatorzy akcji podkreślają, że otrzymane dary niejednokrotnie są jedyną możliwością na godne święta dla naszych Bohaterów, którzy na co dzień żyją bardzo skromnie.

W ubiegłym roku paczki zostały przekazane do ponad 180 osób w naszym województwie i 450 w całej Polsce.

O akcji można przeczytać na profilu Facebook - link.