Głównej zawartości

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie, realizując działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zaplanowała na dzień 9 grudnia 2016 r. kampanię społeczną pod hasłem: „Załóż ODBLASK – świeć przykładem”.

W tym dniu, wspólnie z mieszkańcami naszego powiatu chcielibyśmy pokazać ważną rolę elementów odblaskowych w bezpieczeństwie ruchu drogowego i zachęcić wszystkich do ich noszenia.

Celem kampanii jest przekonanie społeczeństwa do noszenia odblasków, bo tylko wtedy spełniają one swoją funkcję. Odblask w torebce, plecaku, kieszeni czy szufladzie, nie poprawia bezpieczeństwa pieszych.

Do wspólnej akcji może przyłączyć się każdy! Wystarczy w piątek 9 grudnia założyć odblask i dać przykład innym.

W szczególności do włączenia się w kampanię społeczną zapraszamy wszystkie placówki oświatowe. Zwracamy się z prośbą o poinformowanie oraz zachęcenie dzieci i młodzież do wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dla placówek, które aktywnie włączą się w kampanię przewidzieliśmy pakiety kamizelek odblaskowych. Raporty (krótki opis + zdjęcia) z piątkowej akcji należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 grudnia 2016 r. Koordynatorem akcji jest Krzysztof Kozłowski – Sekretarz Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – tel. 91 480-49-43.

Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Irena Agata Łucka