10 stycznia w Bramie Wałowej w Stargardzie odbyło się I Polsko-Niemieckie Forum Kultury. Na zaproszenie Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” do Stargardu przyjechali przedstawiciele trzech niemieckich miast: Neubrandenburga, Stralsundu oraz Bernau. W spotkaniu uczestniczyli również: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Burmistrz Ińska Jacek Liwak.

Na forum rozmawiano o wspólnym niemiecko-polskim projekcie, zakładającym wymianę kulturalną pod hasłem „Bramy przyszłości”.

W 2017 roku planowane są różne przedsięwzięcia kulturalne, w tym: wystawy i plenery malarskie oraz warsztaty artystyczne. W ramach projektu ma powstać  m.in. wystawa poplenerowa w kinie Morena, w ramach Ińskiego Lata Filmowego.

Fot.: Marek Fiszer