18 marca w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu spotkały się panie z gminy Chociwel. Specjalnie dla nich zorganizowano „Dzień kobiet po dniu kobiet”, czyli wydarzenie z mnóstwem atrakcji: konkursami, karaoke oraz występem kabaretu. Wszystkie panie otrzymały kwiaty, które wręczyli: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak oraz podkom. Łukasz Famulski z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją podkomisarza Famulskiego, który przestrzegał m.in. przed oszustwami telekomunikacyjnymi i zachęcał do noszenia odblasków. Następnie, o możliwościach rehabilitacji na terenie gminy opowiedziała pani Anna Tomczyk.

„Dzień kobiet po dniu kobiet” był okazją do tego, aby podziękować aktywnym i prężnie działającym paniom z gminy. Specjalne podziękowania od burmistrza otrzymały sołtyski – za współpracę przy organizacji Dni Sołtysa. Gratulacje otrzymały panie Renata Szostak i Estera Waszczuk za wygraną w konkursie Laur Piękna 2016 roku w kategorii najlepszy fryzjer i najlepszy zakład fryzjerski.

Życzenia wszystkim paniom złożył również Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.