4 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się kolejna akcja „Młoda Krew Ratuje Życie”. Do poboru krwi zgłosiły się 34 osoby, jednak po badaniach wstępnych, zakwalifikowało się 17. Wśród nich było aż 10 uczniów, którzy oddali krew pierwszy raz w życiu. Łącznie pozyskano 7450 ml.

Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK w składzie: Jerzy Bochenek, Andrzej Łoń oraz Renata i Marian Wojtakajtis, przy współpracy z dyrekcją szkoły oraz panią nauczycielką Iloną Nebratenko. Poboru krwi dokonała TS WCKiK pod kierownictwem dr Joanny Wysockiej-Milkiewicz.Przykład uczniom dali dorośli – do akcji zgłosiła się nauczycielka Ilona Nebratenko oraz sekretarka szkolna Izabela Reterska.

Dzielną młodzież odwiedzili przedstawiciele Powiatu Stargardzkiego: Członek Zarządu Powiatu Adam Chrałowicz oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Małgorzata Złotek.

RRHDK PCK