Głównej zawartości

„Utracony czas” to obrazy, których się nie ogląda, lecz nad którymi się myśli. Skłaniający do refleksji cykl prac autorstwa Doroty Kamińskiej (Teya) można podziwiać w starostwie od dwóch tygodni. Teraz galeria w holu urzędu będzie otwarta nietypowo – w najbliższą sobotę 20 maja, w godz. 10:00-16:00. A to wszystko w ramach ArtFestiwalu, do którego dołączył Powiat Stargardzki.

Wszechstronna artystka

Teya, czyli Dorota Iwona Kamińska, jest absolwentką Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Dyplom ze wzornictwa uzyskała w pracowni projektowania biżuterii u prof. Andrzeja Banachowicza  (wybitnego twórcy z dziedziny rzeźby, tkaniny artystycznej i reżyserii przestrzeni, barwy i materii), a dyplom z malarstwa u prof. Andrzeja M. Łubowskiego (światowej sławy malarza hiperrealisty). Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej „SAIE” w Szczecinie. W latach 2001-2015 należała do SSMSP „Brama” w Stargardzie, gdzie mieszka i tworzy. Uczestniczyła w 4th i 6th International  Biennale of  Miniature  Art  w Częstochowie, w II Triennale „Animalis” w Chorzowie, w  Ogólnopolskim Konkursie „Kwiaty Polskie” w Łodzi, 42. Salonie Zimowym w Radomiu, zajęła także drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Graficznych w Lublinie. Prace autorki mają powiązanie za stylami takimi jak: pop-art, new art, czy modern art; nierzadko malarka powraca też do tradycyjnych stylów w sztuce.

ArtFestiwal – prawdziwe święto sztuki

Czym jest ArtFestiwal? To przede wszystkim wielkie święto sztuki i artystów. Jego celem jest integracja środowisk zainteresowanych sztuką z różnych dziedzin. Wydarzenie będzie odbywać się w dniach 20-21 maja 2017 r. Ideę i scenariusz opracowała artysta-plastyk Bernadeta Wdzięczna – pomysłodawca, twórczyni wydarzenia, dla której najważniejszym celem jest przybliżanie odbiorcom szeroko pojętych działań w dziedzinie kultury. Założeniem kreatorki ArtFestiwal Stargard jest ukazanie walorów i aktualności sztuki współczesnej oraz działań na styku kultury. Ideą jest szeroka i nieodpłatna dostępność wydarzeń artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane, a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi. Wykaz wydarzeń w ramach ArtFestiwal – dostępny poniżej.