Głównej zawartości

W Augustowie odbyły się dwudniowe IV Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. O miano najlepszego „policjanta-wodniaka” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn z całego kraju. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął mł. asp. Krzysztof Mańkowski z KPP w Stargardzie.

Dwa dni trwała zacięta rywalizacja na IV Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji. Rozegrano łącznie pięć konkurencji, w tym sprawdzającą wiedzę teoretyczną. Konkurencje praktyczne, tzw. basenowe, miały na celu weryfikację umiejętności pływackich i ratowniczych, a rajd służbową łodzią motorową Harpun 550 – weryfikował umiejętności stermotorniczych.

Najlepszymi wodniakami 2017 r. okazali się: post. Maciej Olejnik - KWP w Katowicach, sierż. Kamil Lurka – KWP w Katowicach, sierż. szt. Artur Horecki – KWP w Krakowie. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli: KWP w Katowicach (post. Maciej Olejnik, sierż. Kamil Lurka), KWP w Krakowie (sierż. Artur Horecki, sierż. Piotr Warzecha), KWP w Szczecinie (mł. asp. Krzysztof Mańkowski, sierż. Przemysław Chełmiński)
 
Finał zawodów był okazją do zainaugurowania akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.