32-letni stargardzianin i jego partnerka w niedzielne popołudnie nie pozostali obojętni na kierowcę, którego zachowanie świadczyło o nietrzeźwości. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policję. Za tę obywatelką postawę zostali wyróżnieni przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji kom. Artura Grendę oraz Irenę Agatą Łucką z Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

Para wraz z dziećmi jechała drogą 106 w stronę Stargardu. Mimo swoich prywatnych planów, postanowiła zareagować, widząc podejrzanie poruszający się przed nimi samochód. Kierowca skody jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki i pobocza. Partnerka mężczyzny zgłosiła to na policję, a on w tym czasie, wykorzystując odpowiedni moment, podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Kierowcą skody okazał się 31-latek, który – jak wykazało badanie – miał dwa promile alkoholu.

Taka skuteczna reakcja i obywatelskie ujęcie zasługuje na wyróżnienie, dlatego do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zaproszono interweniującą parę. Kom. Artur Grenda oraz Pani Irena Agata Łucka osobiście podziękowali za godną naśladowania postawę i przekazali na ręce stargardzianki list gratulacyjny oraz upominki.