O zasadach bezpiecznej jazdy będą rozmawiać z rowerzystami przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja edukacyjna w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbędzie się 1 lipca na ścieżce rowerowej przy ul. Szczecińskiej w Zieleniewie.

Rowerzyści, którzy będą podróżować ścieżką rowerową nad jezioro Miedwie, między godz. 9.00 a 12.00 napotkają na swojej drodze bramę edukacyjną. Znajdujący się w niej policjanci oraz przedstawiciele PRBRD będą rozdawali materiały informacyjne, poradniki oraz elementy odblaskowe. Będzie również szansa na zdobycie nagród.

Celem przedsięwzięcia, które wspiera Powiat Stargardzki, jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów – na to, że jako pełnoprawni uczestnicy ruchu, rowerzyści również są zobowiązani do przestrzegania przepisów w stosunku do kierujących pojazdami, jak i pieszych.