7 lipca w Stargardzkim Centrum Kultury funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz zaproszeni goście wzięli udział w gali z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia. Podziękowano również wszystkim, którzy wspierają pracę policjantów.

Zaproszonych gości – m.in. przedstawicieli władz rządowych i samorządowych oraz współdziałających z Policją instytucji – przywitał Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Robert Nowak. Następnie wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie mł. insp. Jackiem Cegiełą, wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awans otrzymało 71 funkcjonariuszy: w korpusie oficerów młodszych – 2 policjantów, w korpusie aspirantów – 28 policjantów, w korpusie podoficerów – 35 policjantów, w korpusie szeregowych – 6 policjantów.

Ponadto, wyróżniono jednego policjanta i dwóch pracowników stargardzkiego garnizonu. Sierż. szt. Rafał Malec w czasie wolnym od służby przyczynił się do uratowania życia kobiecie, natomiast Pani Magdalena Ryback i Pani Anna Jacykowska wyróżniły się wkładem pracy oraz sumiennością w realizacji przydzielonych obowiązków.

Za owocną współpracę oraz wsparcie finansowe, komendant Nowak podziękował przedstawicielom samorządów: Staroście Stargardzkiemu Iwonie Wiśniewskiej, Prezydentowi Miasta Rafałowi Zającowi, Członkowi Zarządu Powiatu Stargardzkiego Ireneuszowi Rogowskiemu, Wójtowi Gminy Kobylanka Mirosławowi Przysiwkowi oraz Wójtowi Gminy Dolice Grzegorzowi Brochockiemu.

Fot. T. Surma; KPP Stargard