Głównej zawartości

Za nami kilka wspaniałych imprez muzyczno-kulturalnych nad jeziorem Miedwie. A to jeszcze nie koniec! W ramach Miedwiańskiego Lata 2017 czeka nas jeszcze wiele atrakcji. Już w najbliższy piątek coś dla miłośników disco polo, w sobotę – „Muzyka Świata”,  a pod koniec lipca muzyczna uczta dla wielbicieli Woodstocku.  Na sierpień zaplanowano warsztaty artystyczne oraz Electro Festiwal.

Na monotonię i brak wyboru nikt w tym roku nie może narzekać. W programie Miedwiańskiego Lata znalazły się atrakcje i koncerty dla miłośników różnych gatunków muzycznych. 24 czerwca wydarzenie zainaugurował koncert muzyki klasycznej „W harmonii z Miedwiem”. Galę uświetniły występy JackPot&Kwintet, Animato  oraz koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego i Capella Thoruniensis pod batutą Paula Esswoda.

Kolejną atrakcją był „Kabareton Uśmiechu. Na scenie amfiteatru w Morzyczynie wystąpiły kabarety: Skeczów Męczących, Koń Polski, Nowaki oraz Ciach.

7 i 8 lipca nad Miedwie zjechali się wielbiciele hip-hopu. Gwiazdami Miedwie Street-Art. 2 byli Kękę, Dwa Sławy, Sitek, a kolejnego dnia Żabson i Paluch.

Co jeszcze przed nami?

14 lipca w amfiteatrze odbędzie się biletowany koncert Zenka Martyniuka. 15 lipca organizatorzy zapraszają na „Miedwie Festival – Muzyka Świata”. Jest to prolog cyklicznego wydarzenia, które ma na celu utożsamić widza z kulturą inną niż codziennie prezentowaną w rozgłośniach radiowych. Wystąpią: Afrique Sogue, Treles Peῆes, El Safron oraz Dikanda.

3 sierpnia rozpoczną się XV Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne SAIE. Jeden z największych plenerów artystycznych w Polsce potrwa dziesięć dni. Nad jeziorem Miedwie zbierają się co roku setki artystów z kręgu malarstwa, rzeźbiarstwa, fotografiki, grafiki oraz sztuk multimedialnych.

18 sierpnia odbędzie się Electro Festival „The Lake 2017” a 26 sierpnia nastąpi oficjalne zakończenie Miedwiańskiego Lata.

Organizatorem Miedwiańskiego Lata 2017 jest Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance oraz Gmina Kobylanka.  

Fot.: GOK Kobylanka