Zabawy i konkursy z animatorami, dmuchane zamki, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji czekało na mieszkańców podczas festynu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Oprócz doskonałej zabawy, ważnym elementem imprezy była promocja rodzicielstwa zastępczego. Wydarzenie pod patronatem Starosty Stargardzkiego zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

W sobotę dla najmłodszych przygotowano bogaty program dnia. Były konkursy, zabawy, malowanie twarzy i włosów, fotobudka, pawilon multimedialny. Można było skorzystać z dmuchanych zamków i zjeżdżalni, a także skosztować waty cukrowej i innych smakołyków.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie nie ustaje w poszukiwaniach kandydatów na rodziny zastępcze, dlatego w czasie festynu udzielano informacji na ten temat. Każdy zainteresowany mógł porozmawiać z koordynatorami pieczy zastępczej.

Fot. Tadeusz Surma