Już po raz ósmy Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA” zorganizowało imprezę pod nazwą ZŁAZ PIECZONEGO ZIEMNIAKA pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Spotkanie integracyjne odbyło się 26 sierpnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Morzyczynie. W programie Imprezy znalazły się liczne atrakcje: konkurencje sportowe i plastyczne z nagrodami, pieczenie kiełbasek przy ognisku, zabawa taneczna i strefa gastronomiczna z pysznym bigosem, pajdą chleba ze smalcem, słodkościami i innymi pysznościami. Przez cały czas trwania spotkania można było skorzystać z rozmowy z terapeutą, a wspólne rozmowy między uczestnikami Złazu i dzielenie się doświadczeniami jest bezcenną częścią tej imprezy. Jest to też czas na spotkanie dla całych rodzin i pokazanie jak trzeźwienie i wprowadzanie zmian w życiu wpływa na funkcjonowanie całej rodziny, życie społeczne i nawiązywanie relacji. Jest to też propagowanie trzeźwego stylu życia i pokazanie jak zabawa na trzeźwo daje radość i satysfakcje z fajnie spędzonego dnia.
Tegoroczny Złaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wzięło w nim udział 95 uczestników i został bardzo pozytywnie odebrany przez przyjaciół z grup samopomocowych jak i społeczność naszego powiatu, w szczególności rodziców z dziećmi. Imprezę wsparł finansowo Powiat Stargardzki.
Działania realizowane przez SSKA „ALA” skierowane są przede wszystkim do tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że można żyć godnie i szczęśliwie – i ich właśnie zaprasza Klub Abstynenta „ALA” do siedziby na ul. Warszawskiej 16 w Stargardzie, tel. 91 834-60-60, 698 615 315, strona internetowa www.stowarzyszenieala.stargard.pl, facebook: SSKA „ALA”.