Głównej zawartości

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza na coroczny happening z okazji Dnia Ekologii na Bobrowej Polanie. Gry i zabawy terenowe, atrakcje dla najmłodszych, ognisko, IV Powiatowy Gwiaździsty Zjazd Rowerowy i inne imprezy towarzyszące – to wszystko już w sobotę 16 września!

Ekoatrakcje na Bobrowej Polanie

Happening odbędzie się w bazie ekologicznej Bobrowa Polana (w lasku na końcu ul. W. Reymonta), w godz. 11:00-14:00. W programie m.in.: gry i zabawy terenowe z nagrodami, charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek, zajęcia na Leśnej Ścieżce Zdrowia. Na Bobrowej Polanie wręczone zostaną nagrody dla uczestników międzyszkolnego konkursu przyrodniczego „Młody Przyrodnik”.

Imprezy towarzyszące

16 września zapraszamy do wspólnej przejażdżki ulicami Stargardu w ramach IV Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego. Jak co roku, każdy uczestnik otrzyma numer startowy i weźmie udział w losowaniu nagrody – nowego roweru. Zbiórka – 10:30-11:00, Rynek Staromiejski, start – godz. 11:00, planowany finał przejazdu (i losowanie nagrody) – ok. godz. 12:15, Bobrowa Polana.

W Dniu Ekologii odbędzie się dodatkowo terenowy rajd na orientację. Szczegóły na: www.15poludnik.pl.

Przypominamy też o trwającym do 30 września konkursie fotograficznym „Naturalnie… Powiat Stargardzki”. Więcej na ten temat na: http://powiatstargardzki.eu/index.php/aktualnosci/6483-konkurs-fotograficzny-naturalnie-powiat-stargardzki.