W związku z wyjątkową sytuacją pogodową jaka ma miejsce w bieżącym roku zarówno na terenie Województwa Zachodniopomorskiego jak i w pozostałych częściach kraju oraz jej negatywnymi skutkami, Starosta Stargardzki informuje o funkcjonowaniu aplikacji usprawniającej przepływ informacji dotyczących zarządzania kryzysowego: RSO (Regionalny System Ostrzegania).

Pobranie i korzystanie z aplikacji na telefonach i innych urządzeniach mobilnych jest darmowe. Umożliwia ona między innymi otrzymywanie komunikatów ostrzegających o zagrożeniu powodziowym, planowanych przerwach w dostawie wody, prądu, gazu itp., o zdarzeniach drogowych, powodujących znaczne ograniczenia ruchu oraz innych sytuacjach monitorowanych przez centra kryzysowe dotyczących wybranego przez użytkownika obszaru, co w przyszłości może pomóc w niejednej nieprzewidzianej sytuacji.

Prezentowane w niej są również poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Więcej o bezpieczeństwie: https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=group&action=list&id=70