„Są ludzie, którzy odchodząc, ślad trwały zostawiają…” napisała w jednym ze swoich wierszy Wisława Szymborska. Te słowa z całą pewnością odnieść można do Pana Jerzego Wąsiewicza, znanego i cenionego kreatora kultury w naszym powiecie.

Był on, między innymi, promotorem wystaw lokalnych twórców sztuki w holu budynku starostwa. 20.09.2017 właśnie w tym miejscu, odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą jego osobie, a przestrzeń, w której prezentowana jest twórczość artystów, otrzymała nazwę „Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza”. W uroczystości uczestniczyli: Starosta Stargardzki Pani Iwona Wiśniewska oraz członkowie Zarządu Powiatu Stargardzkiego, rodzina Pana Jerzego Wąsiewicza, Prezydent Stargardu Pan Rafał Zając oraz Wiceprezydent Pani Ewa Sowa, Państwo Ludmiła i Robert Sabadini ze Stargardzkiego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych „Brama” oraz pozostali goście. Dla uświetnienia wydarzenia otwarta została kolejna wystawa, tym razem malarstwa Pani Tuni Korniak. Jej prace będzie można oglądać przez miesiąc.