Głównej zawartości

Od września do grudnia 2017 roku trwać będzie zorganizowany przez Fundację Underground konkurs pn. "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim". Konkurs organizowany jest po raz czwarty, w tym roku ma zasięg ogólnopolski, a jego tematem przewodnim są „Limeryki o narodach” Jacka Kaczmarskiego. Konkurs kierowany jest do szczególnie uzdolnionej polonistycznie i w zakresie nauk społecznych młodzieży szkół średnich.

Celem konkursu jest między innymi popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy historycznej w zakresie konfliktów międzynarodowych oraz wiedzy polonistycznej, zwłaszcza w zakresie limeryków, jako gatunku literackiego, promowanie wartości patriotycznych, a także uczczenie 60. rocznicy urodzin wybitnego poety Jacka Kaczmarskiego i promocja jego twórczości wśród uczestników.

Atrakcyjne wycieczki zagraniczne oraz sprzęt elektroniczny to tylko niektóre z przygotowanych nagród. Dla laureatów będących tegorocznymi maturzystami przygotowano 4 indeksy na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Partnerami konkursu są: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Miasto Kraków, Marszałek Województwa małopolskiego, Gmina Wieliczka, Polskie Towarzystwo Geopolityczne i Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

Szczegóły i regulamin na stronie: https://fundacjaunderground.pl/edycja-4.-limeryki-o-narodach--20172018