02 grudnia w Cerkwii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie odbył się przegląd pieśni liturgicznej i paraliturgicznej.  Naprzemiennie występowały dwa warszawskie chóry: kobiecy kameralny chór Św. Lidii oraz męski chór wojskowy Stratos. Wykonania utworów były a capella, bez towarzyszenia instrumentów. Publiczność zgromadziła się licznie. Swoimi brawami wyraziła uznanie dla śpiewu chórów.

Przeglądy pieśni liturgicznej i Paraliturgicznej zorganizowało Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność z parafią prawosławną pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stargardzie, pod honorowym patronatem ordynariusza prawosławnej diecezji wrocławsko-szczecińskiej, patronatem Prezydenta Miasta Stargard i Starosty Stargardzkiego.

Przeglądowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie małego Lucka spod Chociwla.