Głównej zawartości

Światowy Dzień Wolontariusza obchodziliśmy we wtorek 5 grudnia. Tego dnia  Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie zorganizował podsumowanie pracy wolontariuszy naszego powiatu.

Na uroczystości pojawiła się młodzież wraz z opiekunami ze Szkół Podstawowych Nr 3 i 10 w Stargardzie, Gimnazjum Nr 1 w Stargardzie, Zespołu Szkół Nr 2 i 5 , Zespołu Szkół Budowlano –Technicznych w Stargardzie.

Akcja pomocy odbyła się pod hasłem „Pomagamy w Stargardzie”. Uczniowie wybierali instytucje i formę pomocy jaką chcieli nieść. Każda szkoła przygotowała prezentację podsumowującą przeprowadzone działania. Rodzaje pomocy były rozmaite: zbiórki nakrętek, zbiórki karmy dla schroniska, czytanie w przedszkolu, pomoc w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym, zbiórka pieniędzy podczas kiermaszu ze zdrową żywnością, deserami.
Po przerwie młodzież wymieniała się ze sobą doświadczeniami z prowadzonej akcji, ich opiekunowie zastanawiali się natomiast nad tematem i formą działań w przyszłym roku. Ustalono, że w przyszłym roku każda szkoła przeprowadzi akcję na rzecz seniorów.

W uroczystości wzięła udział między innymi Pani Iwona Wiśniewska Starosta Stargardzki, która nie kryje swojej dumy z młodzieży naszego powiatu, tak bezinteresownie zaangażowanej w pomoc innym.