Głównej zawartości

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” kontrolują prawidłowe ustawienie świateł. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na występujące, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, zagrożenia związane z uczestniczeniem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem.

W ramach kampanii policjanci ze stargardzkiej drogówki dokonali już wielu kontroli pojazdów pod kątem prawidłowego ustawienia świateł oraz wyeliminowania z ruchu pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem.

Mundurowi podczas interwencji informują również jak duże znaczenie mają podczas poruszania się po drodze prawidłowo ustawione światła. Nieprawidłowe ustawienie świateł może powodować niedoświetlanie drogi i gorszą widoczność pieszych i rowerzystów, lub przeciwnie oślepienie innych kierujących. Takie kontrole są również doskonałą okazją do przekazania materiałów edukacyjnych.

Pamiętajmy, że od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlenie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód.