Głównej zawartości

W miniony piątek na hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie pod patronatem Prezydenta Miasta Stargardu odbył się   IV Turniej Koszykówki o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Zawody w obecności Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej otworzył Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak. W imprezie tej uczestniczyło siedem zespołów : KWP Szczecin, KWP Gorzów Wielkopolski, KMP Koszalin, OPP Szczecin, KPP Gryfice oraz KPP Stargard.

Podczas kilkugodzinnych zmagań w czasie wszystkich meczów rywalizacja, choć zdrowa, zawsze była zażarta, a żaden z zawodników nie odpuszczał swojemu przeciwnikowi. Na kolejne wpadające piłki do kosza natychmiast padały kontry i tak aż do ostatnich minut spotkań.

W efekcie rozegrania wszystkich meczów najlepsza na parkiecie okazała się drużyna funkcjonariuszy z KWP w Szczecinie. Kolejno na podium po drużynowej rywalizacji trafiła reprezentacja KPP Gryfice, zaś trzecie miejsce przypadło reprezentantom miasta Stargard.

Tuż za podium stanęli zawodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, a kolejno uplasowali się gracze z KWP w Gorzowie, OPP ze Szczecina oraz KMP Koszalin. Nie mogło zabraknąć również wyróżnienia dla najbardziej wartościowego gracza, którym okazał się Andrzej Klata ze zwycięskiej drużyny.

Puchary oraz nagrody dla zwycięzców wręczali Prezydent Miasta  Rafał Zając, Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka, Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Marian Boguszyński, oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Jan Podolak.

Prezydent Miasta a także Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie wręczając puchary dziękowali zawodnikom za zachowanie fair play, bo wszyscy pamiętali, co jest najważniejsze, a mianowicie nie wynik i nagrody, a zaangażowanie i waleczność, które pozwoliły wszystkim uczestnikom świetnie się bawić podczas rozegranych meczów.

Podczas podsumowania zawodów Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Nowak jak i Prezydent Stargardu Rafał Zając dziękowali również Przewodniczącemu NSZZ Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Janowi Podolakowi za jego zaangażowanie i chęć pomocy przy organizowaniu tego typu imprez.

Fot. T.Surma