Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych na rok 2018/ 19 oraz promocja szkolnictwa zawodowego, to główne punkty X Spotkań z Edukacją, zorganizowanych w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych i Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie. Impreza odbywa się dziś przy ul. Pierwszej Brygady, w godzinach od 9.30. do 13.00. Honorowy patronat objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Stargardzki i Prezydent Miasta Stargardu.

Zainteresowani wyborem drogi życiowej i zawodowej oraz kierunku dalszego kształcenia mogą skorzystać z propozycji, jakie przygotowały na dziś szkoły ponadpodstawowe. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym oferta kierunków zawodowych, z którą zapoznać się można na miejscu w ramach imprezy. Promocja szkolnictwa zawodowego połączona z informacją o specyfice pracy w poszczególnych zawodach, adresowana jest zwłaszcza do uczniów obecnych klas siódmych.
W ramach X Spotkań z Edukacją przewidziano też organizację panelu dyskusyjnego na temat: „Rola nauczyciela- doradcy zawodowego w rozwoju zawodowym dzieci oraz uczniów”.
Podczas imprezy nastąpi również podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem: „Kim chciałbym zostać- mój wymarzony zawód”.
Zapraszamy do udziału w X Spotkaniach z Edukacją, szczególnie tych, którzy stoją u progu decyzji o wyborze kierunku kształcenia i zawodu, odpowiadających planom, zamierzeniom i własnym aspiracjom.