Głównej zawartości

on 19 październik 2017

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie przystąpił dziś do XV edycji akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Do konkursu „Naturalnie… Powiat Stargardzki” zgłoszono łącznie 56 zdjęć, które zostały opublikowane na fan page’u Powiatu Stargardzkiego. W każdym miesiącu od maja do września bieżącego roku wygrywało zdjęcie, które uzyskało najwięcej polubień od użytkowników Facebooka. W ten sposób to właśnie mieszkańcy powiatu wybrali 5 zwycięskich fotografii.

on 19 październik 2017

„…Przecież i ja tyle ziemi mam, ile jej stopa ma pokrywa, dopókąd idę…” – ten piękny cytat z wiersza Cypriana Kamila Norwida był mottem dzisiejszego Święta Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie.

on 18 październik 2017

Fundację Wspierania Kultury Noc Poetów oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie i Książnica Pomorska w Szczecinie organizują konkurs pt. 1918-2018- Wolność – Niepodległość - Ojczyzna.

„Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce!” (C. K. Norwid) – pod takim hasłem odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie. W tym roku świętowano nieco później, bo 16.10.2017r., ale za to z udziałem wyjątkowego gościa, którym był ks. Jeremy Kabuga z placówki misyjnej w Kipsing w Kenii. W uroczystości wziął również udział Wicestarosta Pan Waldemar Gil.

Stargardzka policja zwraca się z apelem do mieszkańców o zachowanie ostrożności na cmentarzu, gdzie posiadane torebki i bagaże mogą stanowić łakomy kąsek dla złodzieja. Ponadto zbliżający się pierwszy listopada sprawia, że październik niemal już tradycyjnie jest czasem wzmożonego ruchu zarówno na samym cmentarzu jak i na drogach w jego okolicy, dlatego zadbajmy również o swoją widoczność.

Od wtorku 10.10.2017r. przez kolejne trzy dni policjanci z województwa zachodniopomorskiego,  w tym z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, brali udział w transgranicznych działaniach realizowanych wspólnie z Policją niemiecką.

on 17 październik 2017

„...a morze tu... to morze moje, czasem ciche, szepczące, spokojne, czasem  wzburzone i wściekłe, muszle jak my, piękne, kruche, ostre, spękane, samotne, niepozorne i ślady na piasku... Moje tajemne życie, nocne historie naznaczone radością lub dramatem, moje emocje i uczucia, moja wrażliwość i siła, moja potrzeba spokoju i równowagi, to moje obrazy … sztuka wolności”  - tak o swoim projekcie mówi Beata Król Girelli.

on 17 październik 2017

Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Ala” obchodziło w sobotę swoje 30-lecie. Uroczystość odbyła się z udziałem Pani Starosty Iwony Wiśniewskiej.

on 17 październik 2017

W nawiązaniu do bogatych tradycji jazzowych w Stargardzie, Powiat Stargardzki zorganizował w 2013 r. imprezę o nazwie „Jesienny Jazz”. W jej ramach odbyły się trzydniowe Powiatowe Warsztaty Instrumentalno - Wokalne, które poprowadzili znakomici muzycy jazzowi: Janusz Szrom (śpiew), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Marcin Jahr (perkusja), Adam Wendt (saksofon) oraz Wojciech Niedziela (fortepian).

Policyjni adepci kolejny już raz rozpoczęli  służbę na ulicach powiatu stargardzkiego. Funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe zdobywać będą doświadczenie zawodowe pod okiem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

on 13 październik 2017

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie we współpracy z Urzędem Miejskim w Stargardzie odbyła się dziś w Stargardzkim Centrum Kultury.

on 13 październik 2017

Zamiłowanie do zabytków, szeroka wiedza na ich temat i zaangażowanie w działania zmierzające do ich ochrony oraz promowania to  tylko niektóre cechy opisujące Pana Grzegorza Stępnia z Małkocina, który pełnić będzie funkcję Społecznego Opiekuna Zabytków.

on 13 październik 2017

12.10.2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego zostały po raz kolejny zorganizowane warsztaty technologiczne dotyczące programowania i obsługi obrabiarek firmy Haas, amerykańskiego producenta maszyn CNC.

on 13 październik 2017

Każda z kobiet potencjalnie może znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji, na którą musi prawidłowo zareagować, dlatego Stowarzyszenie „Nasz Stargard” przygotowało szkolenie „Bezpieczna Stargardzianka", które między innymi prowadzi funkcjonariusz stargardzkiej policji.

Gospodarzem  kolejnej Wojewódzkiej Olimpiady Krajoznawczo -Turystycznej Ludowych Zespołów Sportowych był Zespół Szkół Nr 5 w Stargardzie.
Organizatorami imprezy są: Zachodniopomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Starostwo Powiatowe , Powiatowe Zrzeszenie  Ludowe Zespoły Sportowe, Sekcja Turystyczna ZS Nr 5.

on 12 październik 2017

Praca policjanta to z pewnością wyjątkowe, ale również niezwykle odpowiedzialne i wymagające zajęcie, które nie każdy może wykonywać. Policjant to zarówno stróż prawa i porządku, jak i  osoba, która w razie zagrożenia gotowa jest podjąć dodatkowe ryzyko w obronie innych.

on 12 październik 2017

Na przełomie września i października młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 w Stargardzie rywalizowała w mistrzostwach powiatu w konkurencjach lekkoatletycznych. Męska reprezentacja już po raz piąty z rzędu wywalczyła mistrzowski tytuł w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że do ekipy dołączyło wielu uczniów klas pierwszych, którzy już na początku swojej edukacji odnieśli znaczny sukces.

W dniu 11.10.2017r. odbyła się akcja poboru krwi w ramach XV edycji „ Młoda Krew Ratuje Życie”, tym razem w  II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida.

on 11 październik 2017

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie odbyła się 10.10.2017 w Stargardzkim Centrum Kultury.

on 10 październik 2017

Z dumą informujemy, że Pan Mariusz Stencel, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie zaprasza do udziału w projekcie pt. „Aktywnie Integrujący się Powiat Stargardzki” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 07.10.2017r na Hali OSiR w Stargardzie odbyły się XVII Okręgowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Klubów Honorowych Dawców Krwi  Polskiego Czerwonego Krzyża województwa Zachodniopomorskiego pod patronatem Starosty Stargardzkiego Pani Iwony Wiśniewskiej.

W piątek, 6 października bieżącego roku odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Stargardzkiego ZA ROK 2016/2017.

on 05 październik 2017

Państwowy Instytut Badawczy prognozuje w dniu dzisiejszym od godziny 14:00 do godzin rannych dnia 06.10 bieżącego roku przejście przez województwo zachodniopomorskie orkanu Ksawery, którego porywy mogą sięgać do 130km/h.

on 05 październik 2017

We wtorek 03.10.2017 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej świętowało w Stargardzkim Centrum Kultury jubileusz 25-lecia działalności. Jednocześnie data ta wyznacza 60-lecie istnienia ciepłownictwa w Stargardzie.

on 03 październik 2017

Każdy konsument mający wątpliwości co do umów zawieranych z przedsiębiorcami ma możliwość uzyskać bezpłatną pomoc. Poza kontaktem z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta działającym w naszym powiecie dostępne jest również Konsumenckie Centrum E-porad prowadzone przez Stowarzyszenie dla Powiatu.

on 03 październik 2017

W dniu 5 października (czwartek) 2017 roku Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie zaprasza na  darmowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Przeglądy będą odbywać się w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00 w budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 5 mieszczącym się przy ulicy Śniadeckiego 4 – 6.

on 03 październik 2017

Program edukacyjny „Proobronni-terytorialni” skierowany jest do szkół prowadzących klasy mundurowe w Polsce. Szkoły, które zgłoszą chęć uczestnictwa w programie otrzymają zestaw edukacyjny zgodny z minimum programowym w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych.

W sobotę 30.09.2017. w kościele św. Jana w Stargardzie powitano uroczyście peregrynujący Obraz Matki Bożej Solidarności i Krzyż Nowohucki. W uroczystości wzięli udział również: Pani Iwona Wiśniewska – Starosta Stargardzki, Pani Irena Agata Łucka  oraz Pan Ireneusz Rogowski– Członkowie Zarządu Powiatu Stargardzkiego.

on 02 październik 2017

We wrześniu zakończyły się prace remontowe ulicy Wieniawskiego. Efekt końcowy imponuje nie tylko estetyką, ale również zwiększa bezpieczeństwo użytkowników, zarówno kierowców, rowerzystów jak i pieszych.

on 02 październik 2017

Zakończyły się tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W sobotę 30.09.2017 roku odbył się drugi wyjazd zabytkoznawczy pn. "Na gdańskim szlaku".

12.11.2017. Gminny Zespół Sportowy „Znicz” Niedźwiedź, Gmina Kobylanka oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance zapraszają na II Bieg Niepodległości w Niedźwiedziu.

on 02 październik 2017

Od września do grudnia 2017 roku trwać będzie zorganizowany przez Fundację Underground konkurs pn. "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim". Konkurs organizowany jest po raz czwarty, w tym roku ma zasięg ogólnopolski, a jego tematem przewodnim są „Limeryki o narodach” Jacka Kaczmarskiego. Konkurs kierowany jest do szczególnie uzdolnionej polonistycznie i w zakresie nauk społecznych młodzieży szkół średnich.

on 29 wrzesień 2017

28 września w Bramie Wałowej odbył się wernisaż prac Edyty Olejarz zorganizowany przez Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA. Otwarcia wystawy dokonały Pani Iwona Wiśniewska- Starosta Stargardzki oraz Pani Ewa Maria Sowa – Zastępca Prezydenta Stargardu. 

Z okazji 300 rocznicy koronacji  Obrazu Jasnogórskiego Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie oraz  II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Stargardzie ogłaszają Stargardzki Konkurs Religijny o Jasnej Górze, pod patronatem: Starosty Stargardzkiego – Pani Iwony Wiśniewskiej,  Prezydenta Miasta Stargardu – Pana Rafała Zająca, oraz Wójta Gminy Stargard – Pana Kazimierza Szarżanowicza.

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” – to hasło Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Dziś nadszedł dzień, w którym zapowiadane wcześniej Patrole Znawców Tabliczki Mnożenia wyruszyły na spacery po mieście. Patrole składały się z uczniów szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Pełne zapału dzieci egzaminowały starszych z wiedzy matematycznej. 

on 29 wrzesień 2017

Dziś – 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone po raz pierwszy z 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

W dniu 27.09.2017 w Zespole Szkół Nr 5 im  T. Tańskiego, odbyła się kolejna akcja poboru krwi pn. „Młoda Krew Ratuje Życie”. Tak jak poprzednie, zorganizowana została przez Rejonową Radę HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Stargardzie, w składzie - Jerzy Bochenek, Andrzej Łoń, Renata i Marian  Wojtakajtis. Natomiast koordynatorami z ramienia szkoły były Panie Marzenna Sztuba oraz Dorota Kujawska,  pod których opieką uczniowie przygotowali poczęstunek dla swoich kolegów oddających krew.

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. zmienia się lista podmiotów realizujących świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

Powiat Stargardzki i Stowarzyszenie Edukacja-Zdrowie-Aktywność serdecznie zapraszają do udziału w IV Zachodniopomorskiej Konferencji Diabetologicznej pn. „Samokontrola czy kontrola cukrzycy” kierowanej do personelu medycznego.

on 27 wrzesień 2017

Twoje Radio zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Nauczyciela Roku Twojego Radia. Celem konkursu jest wyróżnienie nauczycieli z pasją. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół wszystkich szczebli (szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne) zlokalizowanych na terenie powiatu stargardzkiego, Goleniowa, Pyrzyc, Szczecina. Szkoły niepubliczne również mogą wziąć udział w zabawie.

on 27 wrzesień 2017

DRAGON-17 to największe tegoroczne ćwiczenie Wojska Polskiego, w których bierze udział 17 tysięcy żołnierzy oraz 3500 jednostek sprzętu i uzbrojenia wojskowego. DRAGON-17 to przedsięwzięcie szkoleniowe o charakterze obronnym, a jego głównym celem jest zgranie funkcjonowania dowództw z działaniami wojsk zgodnie z wojennym przeznaczeniem oraz doskonalenie ich współdziałania z Wojskami Obrony Terytorialnej (WOT) i organami administracji publicznej w ramach połączonej operacji obronnej prowadzonej na części terytorium państwa. W ćwiczeniach biorą udział również inne państwa NATO oraz kraje partnerskie.

on 27 wrzesień 2017

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny , w którym uczestniczą wszystkie kraje członkowskie Rady Europy. Polska włączyła się do akcji w 1993 roku. Głównym celem tej inicjatywy jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej, promowanie zabytków.

Informujemy, iż Zarząd Powiatu Stargardzkiego i Prezydent Miasta Stargard realizując politykę w zakresie kategoryzacji i zarządzania ulicami uzgodnili, że z dniem 1 stycznia 2018 roku, 28 ulic w mieście Stargard zmieni kategorię z powiatowej na gminną.

on 27 wrzesień 2017

W miniony weekend stargardzcy seniorzy świętowali z wielkim rozmachem Dni Seniora. Obchody trwały w sumie 4 dni, rozpoczęły się czwartkowym przeglądem chórów emeryckich, a zakończyły niedzielną wycieczką po Stargardzie. W uroczystościach wzięła udział również Pani Iwona Wiśniewska- Starosta Stargardzki. 

W dniu 21.09.2017r. grupa mieszkańców Gminy Chociwel wraz z osobami niepełnosprawnymi oraz seniorami odwiedziła Stargard w ramach projektu pn. „Aktywność Osób Niepełnosprawnych i Seniorów Poprzez Edukację”, dofinansowanego z programu „Społecznik”.

on 25 wrzesień 2017

W piątek 22.09.2017r. w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie gościliśmy norweski chór Oslo Radhuskor, który wystąpił wraz ze stargardzkim chórem Echo-Arioso. W repertuarze znalazły się utwory muzyki sakralnej i klasycznej. Koncertu wysłuchała również Pani Iwona Wiśniewska- Starosta Stargardzki.

W galerii Sala 108 Stargardzkiego Centrum Kultury otwarto 22.09.2017r. wernisaż autorstwa pani Aleksandry Cyglickiej.

W piątek 22.09.2017. w  Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej otwarta została wystawa fotografii autorstwa Stanisława Bąbolewskiego pt: „Sokół na urzędzie”. W wystawie uczestniczyła Pani Iwona Wiśniewska- Starosta Stargardzki.

Już po raz siódmy obchodzić będziemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku przypadnie on 29.09.2017.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, polegająca na organizacji szeregu zabaw, których kulminacją jest przeprowadzanie egzaminów zgodnie
z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Młodsi sprawdzają „tabliczkową” wiedzę starszych kolegów w szkole oraz osób dorosłych poza szkołą.

on 25 wrzesień 2017

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Ma on także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

on 22 wrzesień 2017

Powiat Stargardzki ogłasza nabór na warsztaty jazzowe w ramach V Jesiennego Jazzu. Zajęcia odbędą się w dniach 24 do 27 października br., a poprowadzą je:
Marek Napiórkowski – gitara
Marcin Jahr – perkusja
Wojciech Niedziela – fortepian
Piotr Szmidt – trąbka
Adam Wendt - saksofon
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Janusz Szrom i Ilona Damięcka - wokal

Celem projektu, który grupa koreańskich artystów realizowała w Polsce  było znalezienie punktów stycznych w historii i kulturze obu krajów. Na projekt składały się: pokazy performance, warsztaty i otwarte spotkania połączone z prezentacją materiałów wideo.

on 22 wrzesień 2017

Nowy rok szkolny ruszył pełną parą. Łącznie 1 września 2017 roku 1038 uczniów rozpoczęło naukę w 41 oddziałach klas pierwszych i 2 oddziałach klasy siódmej szkół dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Stargardzki.

on 22 wrzesień 2017

Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 roku. Kierowany jest do pracodawców posiadających status zakładu pracy chronionej, przedsiębiorców otwartego rynku pracy, instytucji, firm oraz dziennikarzy.

on 22 wrzesień 2017

Każdego roku w dniach 16-22 września odbywa się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Podobnie jak w latach ubiegłych, kampania wspierana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wraz z Ministerstwem Środowiska. Promuje ona ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny (czyli łączenie różnych środków transportu). Kulminacyjny punkt kampanii stanowi Dzień Bez Samochodu, który przypada dziś - 22.09.2017.

„Są ludzie, którzy odchodząc, ślad trwały zostawiają…” napisała w jednym ze swoich wierszy Wisława Szymborska. Te słowa z całą pewnością odnieść można do Pana Jerzego Wąsiewicza, znanego i cenionego kreatora kultury w naszym powiecie.

on 21 wrzesień 2017

We wtorek 19 września odbyła się kolejna akcja pn. „Młoda krew ratuje Życie”. Tym razem najcenniejszą cząstką siebie dzielili się uczniowie ZS Nr 1 w Stargardzie.

on 21 wrzesień 2017

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz IX, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ta znana i ceniona przez nauczycieli ogólnopolska akcja edukacyjna, skierowana jest do pierwszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom jak, podczas codziennych aktywności, uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo. Uczestnictwo szkół w programie jest w bezpłatne. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.